Przedszkole i żłobek we Wrocławiu Akademia Maluszka Polub nas na Facebook
Przedszkole i żłobek we Wrocławiu Akademia Maluszka
NASZA KADRA:


Wszystkie osoby sprawujące opiekę nad dziećmi to wysoko wykwalifikowani, kreatywni i doświadczeni opiekunowie, których życiową pasją jest praca z dziećmi.

W naszym zespole znajdują się wyłącznie osoby zaangażowane w wykonywaną pracę, cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych i ciepło usposobione.

KADRA ZARZĄDZAJĄCA
  mgr Ewa Rogula - dyrektor do spraw pedagogicznych. Jest absolwentką UWr na kierunku - pedagogika specjalna, specjalność- rewalidacja. Doświadczenie zawodowe- 30 lat pracy w masowej szkole podstawowej, na stanowisku nauczyciela edukacji zintegrowanej oraz jako szkolny terapeuta. Od 2001 roku równolegle podjęła pracę jako nauczyciel akademicki w DSW, z przedmiotów związanych z terapią pedagogiczną i edukacją wczesnoszkolną. Posiada II st specjalizacji zawodowej z zakresu terapii pedagogicznej. Jako wolontariusz prowadziła chór szkolny oraz świetlicę terapeutyczną. Ma wiele pomysłów na podniesienie atrakcyjności zajęć z dziećmi, oraz na ich aktywizowanie. Liczy na życzliwą i harmonijną współpracę z kadrą i Rodzicami. Bowiem cel jest ten sam- stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju i wspieranie aktywności dzieci.


ŻŁOBEK
  Aleksandra Bodzek - opiekunka dziecięca

  Katarzyna Bednarek - opiekunka dziecięca

  Marta Romanowicz - ukończyła Uniwersytet Opolski na kierunku Pedagogika, posiada dwie specjalizacje: pedagogika resocjalizacyjna i pedagogika pracownik służb społecznych z językiem niemieckim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła już w środowisku rodzinnym, oraz podczas licznych wolontariatów np. w Akademii Przyszłości, świetlicach środowiskowych. Uwielbia tworzyć cudeńka z różnych rzeczy, tworzy modelinowe figurki, bawi się papierem, bibułą, origami. Nie lubi biernie spędzać czasu, ogranicza ją tylko wyobraźnia...i brak czasu. W Akademii Maluszka zajmuje się najmłodszą grupą żłobkowiczów, dodatkowo prowadzi warsztaty " Niemiecki na wesoło". Mówi, że najlepsza rzecz w pracy z dziećmi to widzieć uśmiech na ich twarzy oraz satysfakcja z postępów pracy.

  Joanna Baran - jest absolwentką Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze, gdzie ukończyła studia licencjackie na wydziale filologii polskiej, a w dodatkowej specjalności pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Studia magisterskie (filologia polska) ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała rok w Żłobku Publicznym w Szczepanowie. Ma wiele pasji: uwielbia plastykę - szczególnie portretowanie, literaturę - szczególnie polskiego pozytywizmu i romantyzmu, pisze wiersze i opowiadania, chętnie uczy się języków obcych. Dobrze czuje się też w kuchni przygotowując desery, ale więcej radości sprawiają mi prace w ogrodzie. Stara się każdego dnia pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin w myśl O. Cromwella „Ten, kto przestaje być lepszym, przestaje być dobrym.”

  Agnieszka Zientalak - jest mamą dwóch cudownych chłopców, Olka i Maksa i są Oni moją największą radością. Z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym, ukończyła kurs opiekuna w żłobku. Jest osobą, która afirmuje życie. Cieszy się każdą chwilą i małymi codziennymi sprawami. Uwielbia relacje z ludźmi, czuje, że jej postawa zjedna jej wielu przyjacół i znajomych . Od wczesnych lat młodości uwilbia dzieci, lubi się z nimi bawić, przebywać oraz pomagać im odkrywać świat . Znana jest z poczucia humoru i optymizmu. Uwielbi zwiedzać i czytać o tajemniczych zamkach, twierdzach, kopalniach i słuchać jak tworzą się nowe mity i legendy wymyślone przez dzieci.

  Katarzyna Żyła - opiekunka dziecięca

  Jagoda Pydych - opiekunka dziecięca

  Anna Lubieniecka - opiekunka dziecięca

  Katarzyna Beśka - opiekunka dziecięca

  Jolanta Przeździęg - opiekunka dziecięca

  Izabela Hałas - opiekunka dziecięca

  Lidia Piątkowska - położna

  Katarzyna Olczyk- Banaszak - położna

  Izabela Polak - pomoc opiekunki

  Kamila Maciejowska - pomoc opiekunki

PRZEDSZKOLE

  Dominika Paprocka- Kunysz - nauczyciel w mlodszej grupie (2,5- 3 latki)

  Maria Mierzwiak - nauczyciel w starszej grupie (4-5 latki)

  Daria Socha - pomoc nauczyciela

  Jagoda Chmielowicz - pomoc nauczycielaOpieka specjalistów i zajęcia dodatkowe


Wszystkie dzieci w naszej placówce znajdują się pod uważną opieką specjalistów: psychologa, logopedy oraz nauczycieli zajęć dodatkowych tj. j. angielskiego, muzyki, gimnastyki korekcyjnej, tańców. Stała współpraca specjalistów z nauczycielami, zapewnia dzieciom najwyższą jakość opieki.

Nasi specjaliści zawsze chętnie służą pomocą w rozwiązywaniu problemów czy wątpliwości zgłaszanych przez rodziców, bowiem troska o prawidłowy rozwój dziecka jest dla nas priorytetem.

Akademia Maluszka współpracuje z:

 • panią mgr Eweliną Demsą- lodopeda


 • panią mgr Martą Szafraniec - fizjoterapeuta


 • panią Bogną Wolniak - psychologiem z wieloletnim dowświadczeniem.


 • panią Malwiną Szczygłowską-Hołubowicz - psychologiem z wieloletnim dowświadczeniem. • Zajęcia dodatkowe prowadzą:

 • pani mgr Halina Wojaczek - zajęcia muzyczne


 • pani mgr Joanna Baran i mgr Katarzyna Bednarek - język angielski


 • pani mgr Marta Romanowicz - język niemiecki