PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

OPIEKA - NAUKA - ZABAWA

DOŁĄCZ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA JUŻ DZIŚ!

Naszą Akademię Maluszka prowadzimy z pasją i zaangażowaniem, sprawdź nas 🙂

Przedszkole oferuje zajęcia edukacyjne oraz opiekuńczo–wychowawcze dla 71 dzieci w wieku od lat 3 do 6. Realizujemy roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. ”zerówka”). W Akademii Maluszka dzieci uczą się i bawią w 3 grupach: trzylatków, trzy–czterolatków oraz pięcio-sześciolatków. Staramy się tak dobierać metody pracy, by jak najwięcej zajęć miało formę warsztatów, dawało możliwość nauki poprzez doświadczanie, poznawanie wielozmysłowe. Ważne jest dla nas, by dzieci same szukały odpowiedzi, a nauczyciel był jedynie drogowskazem, wsparciem, służył pomocą, gdy młody człowiek o nią poprosi, a nie wyręczał go. Dbamy o kontakt z naturą: mamy zadrzewiony plac zabaw, na którym możemy obserwować różne rośliny oraz skrzynie, w których w sezonie uprawiamy zioła oraz warzywa. Dzieci dużo czasu spędzają na powietrzu, rozwijając motorykę dużą i małą. W realizacji zajęć nauczycieli wspierają specjaliści prowadzący zarówno zajęcia ruchowe (judo, profilaktyka wad postawy oraz muzyczno–ruchowe), jak i kompetencje komunikacyjne (logopeda oraz język angielski). Na co dzień w placówce jest pedagog przedszkolny służący pomocą zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć ogólnorozwojowych oferowanych w placówce. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną, jesteśmy dostosowani do potrzeb dzieci o specjalnych potrzebach. Budynek posiada podjazd oraz toaletę dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Zachęcamy do zapoznania się z rocznym planem pracy przedszkola, który znajduje się poniżej. 

JAK ZAPISAĆ DZIECKO DO NASZEGO PRZEDSZKOLA?

Rekrutacja do przedszkola odbywa się za pośrednictwem platformy, na której pracuje miasto Wrocław. Pierwsze 5 godzin pobytu opłacane jest przez miasto, rodzice i opiekunowie płacą za każdą 6. I następne godziny, w których dziecko jest w przedszkolu. Obowiązuje opłata wstępna w kwocie 500zł, która jest bezzwrotna, ale rozliczna jest w postaci opłaty za zjedzone przez dziecko posiłki. 

Poniżej znajdują się odnośniki do umów oraz strony miasta, gdzie zapiszesz swojego malucha do naszego przedszkola. 

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ

Środowisko, jakie stworzyliśmy, jest najwyższych standardów z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa.

ZDROWE POSIŁKI

Codziennie dla waszych pociech serwujemy zdrowe i pyszne posiłki ze składników z najwyższej jakości.

ROZWÓJ MALUCHÓW

Nasze programy edukacyjne mają ogromny wpływ na harmonijny rozwój waszych dzieci.

SATYSFAKCJA RODZICÓW

W naszej Akademii rodzice nie muszą martwić się o swoje dzieci, ich uśmiech jest gwarantem dobrze spędzonego czasu.

ODPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE

W związku z wymogiem równego dostępu do zajęć edukacyjnych dla wszystkich wychowanków placówek publicznych Publiczne Przedszkole Akademia Maluszka wprowadziło możliwość skorzystania przez Rodzica/Rodziców dzieci z zestawu dobrowolnych dodatkowych zajęć ogólnorozwojowych proponowanych ponad podstawę programową.

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

zajęcia Muzyczno–ruchowe

JĘZYK ANGIELSKI

WYJŚCIA DZIECI NA WYCIECZKI

opieka pedagoga

UROCZYSTOŚCI DLA DZIECI

Pobierz umowę zajęć dodatkowych. Tam znajdziesz wszystkie ważne informacje.

NIE ZWLEKAJ! ZŁÓŻ WNIOSEK!

Przejdź przez proces rekrutacji przedszkola na oficjalnej stronie miasta. Następnie pobierz i wypełnij wzór umowy – wyślij go do nas mailem lub pocztą. Możesz również zapisać swojego malucha do Programu Ogólnorozwojowego – pobierz wniosek i wyślij do nas. Szczegóły znajdziesz w umowach…

SPRAWDŹ PLAN DNIA przedszkola

U nas każdy dzień to wyzwanie! Dzieci wypełniają nasze sale oraz nasze serca 🙂

06:30–08:00 – przyjmowanie dzieci do grup, zabawa swobodna
08:00–08:20 – poranna gimnastyka, czynności higieniczne
08:21–08:40 – śniadanie
8:41–09:00 – czynności higieniczne
09:01–11:00 – realizacja rocznego planu pedagogicznego, zajęcia wynikające z planu ogólnorozwojowego
(logopeda, fizjoterapeuta, język angielski, zajęcia muzyczno-ruchowe, pedagog), spacer, zabawa na placu zabaw
11:00-11:15 – czynności higieniczne
11:15-11:30 – obiad (zupa)
11:30–13:30 – relaks, odpoczynek
13:30–13:55 – czynności higieniczne
14:00-14:30 – obiad (drugie danie)
14:30–14.55 – czytanki, zabawy stolikowe oraz w kącikach tematycznych
15:00–15.30 – podwieczorek
15:35–17.00 – zabawy swobodne w sali zbiorczej/na placu zabaw, odbiór dzieci przez rodziców/opiekunów

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA Z NASZEJ AKADEMII

Wejdź również na nasz Facebook. Tam również dodajemy zdjęcia z życia Akademii.

POZNAJ NASZą KADRĘ PRZEDSZKOLA

Dowiedz się więcej o naszych nauczycielach.

Dominika Krynicka

W roku 2018 ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiadam dyplom nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Aktualnie kontynuuje  edukację na studiach magisterskich w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.  Na co dzień pracuję w myśl zasady: “Każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju”. Moim głównym celem jest stworzenie dzieciom przestrzeni, w której będą czuły się bezpiecznie i pewnie, a także, w której będą mogły tak po prostu być szczęśliwe. Moje doświadczenie zawodowe pozwala mi na stwierdzenie, że właśnie takie warunki doskonale wspierają harmonijny rozwój maluszków, budują ciekawość świata i dodają pewności w jego zdobywaniu. Istotnym dla mnie czynnikiem w  pracy jest również dostrzeganie potencjału i zainteresowań moich podopiecznych oraz ich późniejszy rozwój. Dla dzieci staram się być nie tylko pedagogiem, ale również przyjacielem, który jest obok i wraz z nim odkrywa otaczający ich  świat.

Patrycja Grzesiczak

Ukończyłam studia jednolite magisterskie we Wrocławiu, na kierunku pedagogika ze specjalizacją – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Dodatkowo posiadam uprawnienia trenera TUS-ów (Treningu Umiejętności Społecznej). Praca w grupie przedszkolnej jest dla mnie wyzwaniem i satysfakcją , którą doświadczam każdego dnia. Uśmiechnięte i radosne buzie dzieci są największą motywacją do działania. Jaka jestem? Zawsze uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do ludzi, ze sporym zasobem energii. Jestem wrażliwą, ciepłą i empatyczną osobą, pełną ciekawych pomysłów. Kreatywność to moje drugie imię, dlatego idealnie odnajduje się w twórczych pracach i zabawach z dziećmi. Lubię nowe wyzwania i chętnie biorę udział w różnych projektach. Prywatnie jestem żoną i mamą 10 latki 🙂 Uwielbiam aktywnie spędzać czas z rodziną, rower, rolki , wspólne spacery i podróże -dzięki którym ładuje swoje akumulatory do działania.

Sylwia Szczegóra

Jestem dyrektorem Akademii Maluszka, jak również nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, oligofrenopedagogiem i terapeutą ręki. Moje motto brzmi: „ Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota” i to staram się przekazać moim współpracownikom. Chcę by tworzyli miejsce, gdzie pracują z pasją, rozwijają się, a dzieciom pozwalają doświadczać wszystkimi zmysłami tego, co je otacza i ciekawi. Wspierają i motywują do rozwoju. Szanują inność i odmienność, nie etykietują.

Jadwiga Parzątka

Jestem doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego. Ukończyłam również poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne. W pracy z dziećmi stawiam na doświadczanie, wykorzystując wszystkie zmysły oraz na autorefleksję. Wprowadzam normy i zasady, dbając o przestrzeń dla każdego dziecka, ich indywidualność oraz szacunek. Dzieci traktuję podmiotowo, doceniam ich odmienności, staram się zrozumieć ich potrzeby. Zawsze cieszę się z osiągnięć moich podopiecznych i zachęcam ich do dalszej pracy. Motywuję dobrym słowem, pomagam przytulasem. Staram się być dla dzieci przewodnikiem, który pomaga odkrywać właściwą drogę. Prywatnie jestem mamą Maluszka z Akademii oraz miłośniczką zwierząt z psiakiem i papużkami na domowym pokładzie. Uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca i zbierać magnesy.

Klaudia Chabros

Pracuję na stanowisku pedagoga przedszkolnego. W 2019 roku ukończyłam Pedagogikę Opiekuńczą z Terapią na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Terapię Pedagogicznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Obecnie nadal kształcę się w kierunku integracji sensorycznej. Od zawsze chciałam zajmować się pracą z dziećmi. Jest to moja pasja, która daje mi dużo satysfakcji. Interesuję się metodą Porozumienia bez Przemocy, którą wykorzystuję podczas swojej pracy. Dzięki temu w kontakcie z dziećmi staram się zbudować atmosferę, która opiera się na poczuciu bezpieczeństwa, szacunku do indywidualności każdego dziecka, zaufaniu oraz empatii. W wolnych chwilach uwielbiam jazdę na rowerze, wędrówki górskie, ale także można mnie spotkać z dobrą książką w dłoniach.

Z życia Akademii Maluszka

Wejdź na nasze aktualności i sprawdź, co działo się ostatnio w Akademii. Znajdują się tam wszystkie ważne wydarzenia. Zapraszamy również do Galerii i na Facebooka.

Odwiedź naszego Facebooka

Zachęcamy do polubienia naszego Facebooka. Warto być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, wydarzeniami oraz promocjami w Akademii Maluszka!

Skontaktuj się z nami

Kliknij i przejdź do strony KONTAKT. Tam znajdziesz odpowiedni dział i wygodne sposoby do kontaktowania się z nami. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania - zapraszamy!